لوگوی متحرک چیست و چرا به طراحی لوگو موشن نیاز داریم؟

چرا به طراحی لوگو موشن نیاز دارید؟

لوگو نقشی حیاتی در تعیین ارزش کلی برند شما دارد. به همین دلیل است که برندهای بزرگ، هزینه زیادی را صرف طراحی لوگوی خود می‌کنند. براساس یه مطالعه در دانشگاه لویولای آمریکا، رنگ تاثیر زیادی در شناسایی برند دارد. طوری که مردم ، پپسی را با رنگ آبی و کوکا را با رنگ قرمز می‌شناسند. خیلی از مردم با نگاهی سریع به لوگو، برند را شناسایی می‌کنند. البته اگر برند مورد نظر فعالیت خود را در حوزه برندینگ به درستی انجام داده باشد. تا به اینجا در باره اهمیت لوگو در برند صحبت کردیم. در ادامه به اهمیت طراحی لوگو موشن خواهیم پرداخت.

برند پپسی

برند کوکا

لوگو موشن چیست؟

لوگوی متحرک یک قدم جلو تر از لوگوی ثابت است. لوگو موشن نتیجه افزودن انواع انیمیشن و افکت به تصویر ثابت لوگو می‌باشد. به طوری که لوگوی مورد نظر به واسطه متحرک شدن و افکت های افزوده، جان گرفته و صاحب شخصیتی جدید می‌شود. طراحی لوگو موشن توسط موشن گرافیست ، انیماتور و یا متخصص استاپ موشن انجام می‌گیرد. لوگو موشن معمولا ابتدا و انتهای ویدیوها، ابتدای اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها، لودینگ کنسول‌های بازی، لودینگ موبایل‌ها، لودینگ سایت و … قرار می‌گیرند.

لوگو موشن با نام‌هایی همچون آرم استیشن ، لوگو انیمیشن ، تیزر لوگو ، انیمیشن لوگو ، لوگو اینترو ، لوگو استیشن ، اسپلش لوگو و اینتروی لوگو نیز شناخته می‌شود.

چگونگی حرکت لوگو بستگی به عواملی مثل حوزه فعالیت کمپانی، ذات و اهداف برند، طراحی لوگو، رنگ‌های برند و… دارد.

مزایای طراحی لوگو موشن

شرکت‌های بزرگ فراوانی، سرمایه زیادی را صرف داشتن یک لوگو موشن خوب کرده‌اند. آیا این شرکت‌ها پول خود را بخاطر هیچ و پوچ هزینه کرده‌اند؟ آیا مدیران این شرکت‌ها که با فکر و تلاش به این نقطه رسیده‌اند، از دلایل و منافع صرف این هزینه‌ها بی اطلاع بوده‌اند؟ مطمئنا داشتن یک آرم استیشن ، خیلی تجملی به نظر می‌رسد. اما آیا این تنها مزیت ساخت لوگو موشن است؟

خیر. در ادامه به مزایای ساخت آرم استیشن خواهیم پرداخت.

منحصر به فرد بودن

بسیاری از کمپانی‌ها لوگوهایی شبیه به هم دارند و تفکیک آن‌ها از یکدیگر دشوار است. به همین دلیل توجه مخاطب را به خود جلب نمی‌کنند. به لطف طراحی لوگو موشن ، شما می‌توانید این تفاوت را ایجاد کرده و توجه مخاطبان و مشتری‌های بلقوه را به خود جلب کنید. با افزودن یک حرکت یا افکت ویژه می‌توانید خود را چند پله بالاتر از سایر رقبا قرار دهید.

به دست آوردن توجه مخاطب

ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که “توجه” بسیار کمیاب شده و سخت به دست می‌آید. به همین دلیل اقتصاد امروز را، اقتصاد وابسته به توجه می‌نامند. همه در تلاشند که توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنند. طبق مطالعات، یک انسان عادی، توجه کمتری را نسبت به یک ماهی قرمز به خود جلب می‌کند.

شما باید تمام تلاش خود را برای به دست آوردن توجه و علاقه مخاطبان به کار بگیرید. یکی از بهترین کارها در این زمینه، طراحی لوگوموشن زیبا و تاثیرگذار است. چند ثانیه اول، تعیین کننده میزان درک مخاطب از برند و محصول شما خواهد بود. اگر بتوانید این درک و علاقه را ایجاد کنید، مخاطب به صحبت‌های شما گوش خواهد داد. در غیر این صورت، یک مشتری را از دست خواهید داد.

طراحی لوگو موشن

آگاه سازی از برند

تصاویر متحرک خیلی سریع تر و راحت تر از تصاویر ثابت در ذهن ثبت می‌شوند. طبق تحقیقات صورت گرفته در زمینه برندینگ ، تنها یک دقیقه از یک ویدیو می‌تواند ارزشی برابر با 1.8 میلیون کلمه داشته باشد. در صورت داشتن یه لوگو موشن تاثیر گذار، تنها توجه مخاطبان را به خود جلب نمی‌کنید. بلکه در ذهن آنها برای همیشه ثبت خواهید شد.

بیان موثر داستان برند شما

وقتی مردم یک داستان قوی ازبرند شما بشنوند، با شما و برندتان ارتباط برقرار خواهند کرد. آنها با دیدن لوگوی متحرک شما، جذب برندتان می‌شوند. و اگر این لوگو موشن را در ابتدای یک داستان یا محتوای جذاب قرار دهید، نتیجه فوق العاده‌ای خواهید گرفت. یک مثال جالب در این زمینه لوگو موشن کمپانی برادران وارنر است. با دیدن این لوگو و حرکت آن، ناخوداگاه این حس در شما ایجاد خواهد شد که قرار است یک فیلم خوب ببینید و از دقایق پیش رو لذت ببرید.

مشتریان شما، زمان زیادی را صرف گشت و گذار در اینترنت می‌کنند. به همین دلیل تبلیغات در این فضا بسیار منعطف، متنوع و راحت تر است. طراحی لوگو موشن نقش قلاب ماهی گیری را ایفا کرده و مشتری را به سمت سایت، پیج، شرکت و یا فروشگاه شما هدایت می‌کند.

تحریک احساسات مخاطب

بر اساس تحقیقات روانشناختی، مردم تصمیمات خود را احساسی گرفته و بعدا این تصمیمات را از طریق استدلال‌های منطقی، توجیه می‌کنند. یک لوگو موشن جذاب و داینامیک احساسات مخاطب را برانگیخته کرده و ایجاد هیجان می‌نماید. هنگامی که هیجان را همان ابتدای کار ایجاد کنید، قادر خواهید بود که به راحتی مخاطب را به سمت انجام کار مورد نظر خود هدایت کنید.

از همان ابتدا مشتری را هیپنوتیزم کنید.

لوگو موشن ارزان

حرفه‌ای به نظر برسید

به این مثال توجه کنید. دو مغازه در کنارهم با یک شغل را در نظر بگیرید. یکی از یک تابلوی معمولی خوشنویسی شده در سردر خود استفاده کرده. و دیگری از یک تابلوی ال ای دی با کیفیت و انیمیشن های جذاب. به نظر شما کدامیک از آن‌ها حرفه‌ای تراست؟ کدامیک از آن‌ها اهمیت بیشتر برای کار خود قائل است؟ کدامیک انرژی بیشتری را صرف کسب و کار خود کرده است؟ کدامیک قابل اعتماد است؟ شما ابتدا به کدام مغازه مراجعه می‌کنید؟ شما ناخوداگاه به مغازه دارای تابلوی ال ای دی مراجعه خواهید کرد. شاید عملکرد مغازه با تابلوی ساده بهتر باشد، اما شما از این موضوع مطلع نیستید و فقط ظاهر را می‌بینید. لوگوی یک برند همانند تابلوی یک مغازه است. حالا شما ترجیح می‌دهید که یک لوگوی ساده داشته باشید یا یک لوگوی متحرک جذاب؟

لوگو موشن را کجا می‌توانم استفاده کنم؟

شما می‌توانید لوگو اینترو را در سوشال مدیا (اینستاگرام، تلگرام، توییتر، فیسبوک و…)، وب سایت خود، جلسات کاری و ارائه ها و در نهایت در تبلیغات استفاده کنید. به طور خلاصه هر بستری که قابلیت پخش ویدیو یا گیف را داشته باشد. حتی تابلوهای ال ای دی سردر مغازه و سطح شهر. با داشتن یک لوگو موشن جذاب، می‌توانید نظر مخاطب را در هر نقطه و هر بستر، جلب کنید.

کجا و چگونه می‌توانم لوگو موشن سفارش بدهم؟

سایت مولوگو به همین دلیل راه‌اندازی شده است. سایت های بسیاری در زمینه طراحی و ساخت موشن گرافیک و حتی دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که لوگو موشن نیز طراحی می‌کنند (به کلمه “نیز” توجه کنید). حتما با عبارت “همه کاره و هیچ کاره” آشنا هستید. شما نمی‌توانید همزمان یک طراح سایت خوب باشید، به بهترین شکل کار سئو را انجام دهید، موشن گرافیک فوق العاده بسازید و در زمینه طراحی لوگو موشن هم حرفی برای گفتن داشته باشید. با یک نگاه ساده به نمونه کارهای این سایت‌ها، متوجه این موضوع خواهید شد.

سایت مولوگو اولین مرجع ساخت لوگو موشن است و به صورت تخصصی، فقط در زمینه لوگو موشن فعالیت می‌کند. تخصص ما ساخت لوگوی متحرک است. ما لوگو موشن در سطح کیفیت جهانی با قیمت ایرانی می‌سازیم. با یک نگاه به نمونه کارهای ما متوجه این موضوع خواهید شد.

مولوگو با ارائه دو مدل خدمات لوگو موشن اختصاصی و لوگو موشن عمومی ، در پی رفع نیاز برند شما با محدوده قیمت های مختلف می‌باشد.

طراحی لوگو موشن اختصاصی

لوگوی متحرک اختصاصی با قیمت 999 هزار تومان به صورت اختصاصی و اورجینال برای لوگو و برند شما طراحی می‌شود. اگر فکر می‌کنید که این هزینه زیادی برای برند شما است، پیشنهاد میکنیم دو کار زیر را انجام دهید.

  • این مطلب را دوباره و با دقت مطالعه کنید تا ارزش لوگو موشن با کیفیت را بهتر درک کنید. یک لوگوی متحرک خوب، هزینه خود را به سرعت جبران خواهد کرد.
  • این قیمت، یک پنجم هزینه اصلی طراحی لوگو موشن است. برای دیدن تعرفه لوگو موشن در انجمن طراحان گرافیک، اینجا کلیک کنید.

 شرکت‌های بزرگ فراوانی، سرمایه زیادی را صرف داشتن یک لوگو موشن خوب کرده‌اند. آیا این شرکت‌ها پول خود را بخاطر هیچ و پوچ هزینه کرده‌اند؟ آیا مدیران این شرکت‌ها که با فکر و تلاش به این نقطه رسیده‌اند، از دلایل و منافع صرف این هزینه‌ها بی اطلاع بوده‌اند؟

 برای مشاهده نمونه کارها و کسب اطلاعات بیشتر و سفارش لوگوموشن ،  روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

[su_button url=”https://mologo.ir/special-logo-motion” background=”#28B270″ size=”6″ center=”yes” radius=”5″]سفارش آرم استیشن اختصاصی[/su_button]

 لوگو موشن عمومی

این بخش از مولوگو که با عنوان فروشگاه لوگو موشن مولوگو نیز شناخته می‌شود، شامل قالب های متنوع تیزر لوگو با قیمت های ارزان می‌باشد. اگر کسب و کار خود را تازه راه اندازی کرده‌اید و به دنبال صرفه جویی در هزینه ها هستید، این بخش برای شما مناسب است. محصولات در این بخش از قیمت 45 هزار تومان شروع می‌شوند.

شما قالب مورد نظر خود را پیدا کرده و سفارش می‌دهید. در مراحل ثبت سفارش، اطلاعات برند خود را وارد می‌کنید (نام برند، رنگ اصلی و…). فایل لوگوی خود را آپلود می‌کنید. پرداخت را انجام داده و بعد از چند ساعت لوگو موشن شخصی سازی شده با لوگوی خود را دریافت خواهید کرد. به همین راحتی.

برای مشاهده قالب ها و سفارش ساخت لوگو موشن عمومی ، روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

[su_button url=”https://mologo.ir/product-category/logomotion” background=”#28B270″ size=”6″ center=”yes” radius=”5″]سفارش آرم استیشن عمومی[/su_button]

 
مطالب مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *